JobAnalytics MallReport Dergisi’nde

YSM Yazılım Ekonomist Dergisi’nde
7 Temmuz 2021
Hepsini göster

JobAnalytics MallReport Dergisi’nde

İŞLER VE ÜCRETLER JOBANALYTICS EVA YAPAY ZEKASINA EMANET

Geleceğin İş Mimarisi’nde yerinizi alın. İş Tanımları, Ücret Optimizasyonu ve İş Değerleme için ihtiyacınız olan tüm araçlar JobAnalytics’te.

Tüm dünyada, çeşitli ölçekteki kuruluşlarda kariyer ve ücret yönetiminin bir sistematiğe bağlanması ve şirket içinde ücret dengesi ve ücret eşitliğin sağlanması amacıyla, işlerin/pozisyonların maaşlarını belirlemek için kullanılan metodoloji JobAnalytics EVA çözümünde. JobAnalytics, YSM Yazılım tarafından Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta Optimum-CS desteğiyle birlikte 2019’da geliştirilmeye başlandı. JobAnalytics’in mimarı Yüksek Bilgisayar Mühendisi Sedat Yazıcı, “JobAnalytics İnsan Kaynakları süreçlerinin kalite sistematiği gibi düşünülebilir, sürekli iyileştirme sağlayan bir dijitalleşme aracıdır. JobAnalytics EVA çözümü, “Yapay Zeka tabanlı İş Değerleme ve Ücret Yönetim Sistemi” dir biz kısaca “Adil Ücret Sistemi” olarak sunuyoruz. JobAnalytics EVA çözümümüz ile iş yerinizde çalışan ve işveren mutluluğunu ve iş yeri bağlılığını artırırken, çalışan devir oranını (turnover) azaltabilirsiniz. Şirketinizden kaybettiğiniz bir çalışanınız bile çok değerli, yeri doldurulması zor ve maliyetlidir. JobAnalytics EVA Çözümü ile mavi – beyaz yaka ayrımı yapmaksızın işletmenizde Adil Ücret Sistemi kurabilirsiniz. Üstelik yüzde 80 zaman ve bütçe avantajıyla İK iş değerleme ve ücret yönetimi sürecinizi yapay zekâ ile desteklenen bir teknoloji ile yönetebilmeye imkân sağlıyoruz.” dedi.

 JobAnalytics EVA ve JobAnalytics JDM ile İK’da dijitalleşecek

İşletmelerde, İş Değerleme ve Ücret Sistemi kurma projelerinin dünyada yaklaşık 80 yıl önce hayata geçirildiğine dikkat çeken Sedat Yazıcı, “Ülkemizde ise ilk örnekleri Sümerbank gibi kamu iştiraki olan işletmelerde kullanılmaya başladı. Bugüne kadar, uzun süreli ve yüksek bütçeli proje maliyetleri ile hayata geçirilen İş Değerleme ve Ücret Sistemi kurma çalışmaları, her an elinizin altında, ulaşabileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve yeni eklemeler yapabileceğiniz bir yazılım haline getirildi. JobAnalytics uzmanlarının geliştirdiği, yurt içinde ve dünyada sayısız büyük şirketin yararlandığı bu İş Değerleme ve Ücret Sistemi (EVA) “faktör – puan” olarak adlandırılan bir metodolojiye dayanır ve aynı zamanda yine tüm dünyada kullanılan sıralama ve sınıfl ama metotlarını da bünyesinde barındırmakta. JobAnalytics İş Değerleme ve Ücret Sistemi (EVA) işlerin dört ana grubun altında toplanmış olarak İK süreçlerini 13 iş faktörü çerçevesinde değerlendirme imkanı sağlamaktayız. Bu ana gruplar; Bilgi ve Beceri, Sorumluluk, Çaba ve İş Koşulları olarak sıralanabilir. İnsan Kaynakları Yöneticileri’nin aynı zamanda birer JobAnalytics İş Değerleme ve Ücret Sistemi (EVA) uzmanı olmasının altyapısını, eğitimlerini ve sertifi kasyonunu da beraberinde sunmaktayız. JobAnalytics’in, Türkiye’de ve dünyada 5 yılda 5 bin fi rma tarafından kullanılmasını öngörüyoruz ve tüm bu kurum, kuruluş, fi rma ve şirketler İK süreçlerine yapay zekayı dahil ederek geleceğin İK süreçlerini oluşturuyor olacaklar.” diye konuştu.

2021 yılını yüksek büyüme ile kapattığımız için gururluyuz

Sektörlerine göre en çok tercih edilen yazılımları sunan Grup Şirketleri CEO’su olarak 2021 yılını da değerlendiren Yazıcı, “YSM Yazılım’da 2021 yılında 2.5 kat artan satışımız ile yüzde 250 civarında büyüme yakaladık. PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu’muz ile 6 kat büyüdük ve yüzde 600 civarında büyüme yakaladık. Grup olarak da toplamda 4 kata yakın büyüme ile kapatıyoruz. Bu büyümeden dolayı gururluyuz, 2022 hedefi miz yurt dışı bayi kanalımızı güçlendirmek ve yurt içi bayilerimiz ve işbirliklerimiz ile birlikte binlerce noktaya daha yazılımlarımızla aktif teknoloji, kurumsallık, dinamizm ve büyüme katmak olacak.” dedi. İK yöneticileri, JobAnalytics İş Değerleme ve Ücret Sistemi (EVA) Uzmanı Sertifika Programına katılıp, Uzman Kullanıcı olmak için internet sayfasından bilgi edinebilir, internet sitesinden kayıt yaptırabilirler.

Kaynak: https://mallreport.com.tr/urun-hizmet/isler-ve-ucretler-jobanalytics-eva-yapay-zekasina-emanet/6484

Paylaş