Proje / Şantiye

Proje / Şantiye

Her işin bir PİR’i var ve Şantiyenizi İşin PİR’ine Bırakın…PİR kurumsallaşmaya önem veren firmalar için üretilen, %100 Yerli ve Milli, Bulut tabanlı Yatırım, Proje ve Şantiye Yönetim Yazılımıdır. PİR Online Yatırım, Proje ve Şantiye Yönetim Yazılımı 2011 yılından beri, sahada edinilen tecrübelerle geliştirilmektedir.

Proje/Şantiye bazlı (odaklı) yönetim aynı zamanda bir yönetim felsefesidir. Tıpkı CRM felsefesinin Müşteri Odaklı Yönetim anlayışında olduğu gibi. YSM; PİR Online Yatırım, Proje ve Şantiye Yönetimi çözümünde Finans dahil olmak üzere konuyla ilgili tüm modüllerini Proje eksenli ve Türk Müteahhitlik firmalarının ihtiyaçlarına özel tasarlamıştır.

Temel soru şu : “Şantiye mi sizi yönetiyor? Siz mi şantiyeyi?”

Kar’dan Zarara Son vermek mi istiyorsunuz? Cevabı PİR. Bir başlayın Pir başlayın!

PİR ile dünyanın her yerinden şirketi ve Projeleri Yönetin!

PİR, gelişmiş modülleri ve raporlamalarıyla; Excel tablolarına, eski usül defter tutmaya gerek duymadan şirketinizi, projelerinizi ve şantiyelerinizi tek bir yerden kontrol etmeyi amaçlar.Kendine özgü bu modül ve raporlamalar ile şirketinizdeki verimlilik artar, finansınızı kontrol altına alarak kârınızı-zararınızı kolayca yönetirsiniz.

Dünya ikincisi olduğumuz Müteahhitlik sektörü için Türkiye’nin ilk bulut tabanlı Online Yatırım, Proje ve Şantiye Yönetimi programı olan PİR yazılımını, YSM Yazılım olarak Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Teknopark’ında geliştiriyoruz.

PİR kazandırır, Kardan zarara son!

PİR yazılımı ile ilgili soru-cevaplı videoları izleyerek daha iyi karar verebilirim diyorsanız size aşağıdaki  tanıtım videolarımızı tavsiye ederiz. Kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını bulurken bir yandan da hayalinizdeki şantiye yönetim sisteminin PİR’de saklı olduğunu keşfedeceksiniz.

1.       YSM.Pir nedir?
2.       YSM.Pir sektördeki hangi ihtiyaçlara cevap veriyor?
3.       YSM PİR hizmet grubu, hizmet sektörüne ne gibi avantajlar sunuyor?
4.       Pir Şantiye ve Müteahhitlik yazılımı ile kullanıcılarına hangi kolaylıkları sağlıyor?
5.       YSM.Pir paketinin içerisinde hangi modüller var?
6.       YSM.Pir kullanan işletmeler rakiplerine göre nasıl farklılaşır?
7.       YSM.Pir’i hangi işletmeler kullanmalı?
8.       Müteahhitler neden YSM.Pir’i tercih etmeli?

PİR hesabını bilen müteahhitler için

İşini daha iyi yönetmek isteyen müteahhitlere ticari paket ve Excel’den daha fazlası gerek…

Klasik iş yönetim modüllerinin yanı sıra YSM YAZILIM’ın yıllardan beri sahada ediğindiği tecrübelerle geliştirdiği modüller ile YATIRIMINIZI, PROJENİZİ ve ŞANTİYENİZİ 360º YÖNETME fırsatı bulacaksınız. İşlerinizin hangi aşamada, bütçenizin ne durumda olduğunu, kâr mı ediyorsunuz zarar mı ediyorsunuz kolaylıkla görebileceksiniz.

Nakit Akış Yönetimi hiç bu kadar KOLAY olmamıştı! Pir ile çok kolay.

Müteahhitlerin en çok sıkıntı çektiği konusu nakit akışı ve finansman teminidir. Ayrıca maliyet dağılımları ve karlılık da cabası. Üstteki resimlerde bu durum yansıtılmıştır.

Pir ile İşletme sermayesi gidişatı ve ihtiyacı %100 kontrolünüzde. Para sizi değil, siz parayı yönetiyorsunuz.

YSM.Pir Fayda ve Katma Değer Alanları

 • Yönetim kalitesini ve iş yapış standartlarını yükseltmek, HEDEF VE SAPMALARı göstermek
 • Riskleri ve Maliyetleri kontrol altına almak ve BÜTÜNLEŞİK YÖNETİMi kolaylaştırmak
 • Sağlıklı proje yönetimiyle KARLI, ZAMANINDA VE BAŞARILI İŞ BİTİRMEleri elde etmek
 • Satınalma Sihirbazıyla TOPLU SATINALMA SINERJISI oluşturmak ve daha uygun satınalmak
 • Nakit Akışı ve Finansman dengesinde ANLIK KONTROL ve çok boyutlu analizler yapabilmek
 • Proje konseptinden NAKİTE GEÇİŞ süresini iyi yönetmek
 • Operasyonel verimlilik ve sürdürülebilir KURUMSAL YÖNETİM SİSTEMİ inşa etmek

“Yeterli veri olmazsa hiçbir vaka çözülemez”. Bu verileri Pir ile toplayıp, yönetebilirsiniz.

PİR: Bütünleşik yönetim sunan sektörel ERP yazılımı. Müteahhitlerin adresi http://pir.ysm.com.tr

Başka?

 • Tek tuşla iki tarih arasında en çok harcama yapılan taşeronlar, tedariçiler ve toplam harcamanın ne kadarının kime yapıldığını kolaylıkla analiz etmenize, doğru verilerle daha net ve sağlıklı karar vermenize olanak sağlar.
 • Proje ve gider / gelir kalemi bazında bütçelenen ve gerçekleşen Tutar, Miktar (Metraj) ve İşçilik verileri mukayese edilerek gerçekleşme oranları ve sapma miktarı hesaplanır.
  • Gerçekleşen değerin bütçelenen değere oranı %100+ aşan gider kalemleri kırmızı olur.
  • İşçilik için %50 de, miktar ve tutar için ise %75 de gider kalemi sarı olur. Gidişat kolay izlenir.
  • Hangi gider kaleminin harcamasının ne durumda olduğu sizin kontrolünüzde olur.
 • Tek tuşla hangi projede hangi gider kalemine ne kadar harcanmış tek bir resimde, grafik olarak görme ve analiz etme imkanı sunulmaktadır. Böylece kaçakları çok net görme ve proje giderlerini birbiriyle çok kolay kıyaslama imkanı sunulmaktadır.
 • Tek tuşla (eldeki) devam eden projelerin toplam hacimlerini (cirolarını) tek ekranda ve bir bakışta görmeye, bu işlerin yüzde kaçı hangi projelerden oluşuyor analiz etmeye ve büyük resmi hızlı algılamaya ve karşılaştırmaya olanak sağlar.
 • Proje genel özetiyle proje geçen gün ve yapılan harcama oranlarını takip edebilir, projenizin tahmini karlılığını ve özet yönetici verilerini görebilrisiniz.

Pir yazılımının bazı modülleri : Altyapı ve Tanımlar, Finans ve Nakit Akışı, Satınalma, Proje Satınalma Sihirbazı, İK Altyapı, İK Puantaj, İK Maaş İzin, Satış-CRM, Satış Sihirbazı, Sözleşme, Proje Bütçe ve Maliyet, Proje-Şantiye Sihirbazı, İş Programı, Hakediş-Verilen, Hakediş-Alınan, İhale-Yeni İş, Üretim- Montaj, E-Doküman, Memnuniyet Yönetimi, Toplantı & Görev, DashBoards, Şirkette Bugün, ……, ……..

Sık Sorulan 3 Pir Sorusu

 1. Neden PİR kullanmalıyım?

Pir paketi ile şantiyenizin tüm günlük giderlerini, işin gidişatını, maliyet ve karlılığı ayrıca nakit akışınızı ve paranızı, tüm finansal işlemlerinizi, cari hesaplarınızı cep telefonunuzdan bile online ve gerçek zamanlı yönetebilirsiniz. Kimseye sormak, bağımlı olmak durumunda değilsiniz. Finansal Özgürlük Pir ile her zaman her yerde. Şantiyedeki usta sizi değil, siz şantiyeyi ve ustayı yönetirsiniz. Kontrol sizin elinizde olur. Eski yöntemleri bırakın artık işin Pir’i var!

 1. Verilerimi başkaları görebilecek mi?

Pir paketi ile paketinde kendi e-mail adresiniz ve şifreniz ile sadece kendi firmanıza ait kayıtları görebilirsiniz. Sizden başka birinin görmesi mümkün değildir. Şifrenizi her sistemde olduğu gibi korumalısınız. Aynı kullanıcı e-mail adresi ile başkasının kullanması mümkün değildir.

 1. Verilerim yedekleniyor mu? Abonelik süresi dolduğunda verilerimi alabilecek miyim?

Verileriniz tüm müşterilerimiz için günlük olarak yedeklenmektedir. Programı kullanırken istediğiniz ekrandaki Excel tuşları ile dışarı yedek alabilirsiniz. Aboneliğiniz bittikten sonra da girdiğiniz bilgilerin yedeğini alabilirsiniz.

YSM olarak biz de tüm verilerimizi aynı platformda tutuyoruz. Sizin verilerinize kendi verimiz gibi bakıyoruz, çünkü bizimkiler de  sizinkiler de aynı sepette.

Daha fazla soru ve cevap için http://pir.ysm.com.tr/sss/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pir’imiz hepimiz, hepimiz Pir’imiz için…

PİR Yatırım/Proje/Şantiye  çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak üzere;