YSM Yazılım Ekibi 2020 Yılı Kick-Off Toplantısını Kocaeli Ramada Plaza’da Gerçekleştirdi!

YSM Yazılım Ekibi 2020 Yılı Kick-Off Toplantısını Kocaeli Ramada Plaza’da Gerçekleştirdi!

YSM YAZILIM ekibi 2020 yılının ilk toplantısını Ramada Plaza’da gerçekleştirdi. YSM YAZILIM kurucusu ve CEO’su Sedat Yazıcı, toplantıda 2020 hedefleri, dijital dönüşüm ve son zamanların en büyük gündem konusu olan e-dönüşüm süreci hakkında bilgilendirmeler yaptı.

5 BİN TL ÜZERİNDE E-FATURA KESİLMELİ!

Toplantı öncesi Kocaeli TV’nin grup Yönetim Kurulu Başkanı Sedat YAZICI ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda e-dönüşüm sürecinden bahsederek, 2020 yılının dijital dönüşümde çok önemli ve hareketli bir yıl olacağını belirten Sedat Yazıcı, “Kamudaki değişimler KOBİ’lere yük gibi görünse de zamanla kendi işlerini daha iyi yönetmelerini de sağlayacak” diye dile getirdi.

E-fatura ile ilgili önemli uyarılarda bulunan Sedat Yazıcı, Ekim ayında yayınlanan tebliğ ile 1 Ocak itibariyle hayata geçirilen e-dönüşüm sürecinin belirli zorunluluklar getirdiğine dikkat çekti. e-Faturada GİB dedi ki 5 bin tl cirosu olan bir firma diğer firmaya fatura kesiyorsa ve bütün vergilerin toplamı dahil olmak üzere “5 bin TL’yi geçiyorsa” bu faturayı kağıtta kesemezsin. Şirketten şahısa kesilen faturalar için ise bu limit vergiler dahil 30 bin TL. Kağıt yerine geçen bu yeni faturanın adı e-Arşiv Fatura.

e-FATURA’YI XML OLARAK SAKLAMA ZORUNLULUĞU VAR!

e- Fatura ilk çıktığından beri devlet tarafından saklama zorunluluğu getirildi diye devam eden Yazıcı, devletin artık kağıt fatura kabul etmediğini dile getirdi. Çıktıları da PDF olarak kabul etmediğini dile getiren Yazıcı, sadece GİB onaylı mali mühürle elektronik damgalanmış XML dosyasının resmi olarak kabul edildiğini önemle vurguladı.

GİB elektronik damgalanmış faturaları 6 ay saklıyor. Sonrasında saklama yükümlülüğü mükelleflere kalıyor. Tam bu noktada entegratörler mükelleflerin bu sorununu çözüyor. e-Fatura kesemiyorum, ihracatı nasıl yapacağım diyen şirketler bize başvuruyor. Biz veya bayilerimiz e-dönüşüm süreci ile ilgili şirketleri yönlendiriyoruz. Ayrıca fatura kayıtlarının yurt içi sunucularda tutulma zorunluluğu olması sebebiyle yerli yazılımla saklama ve kontrol sorunu ortadan kalkıyor.

CEP TELEFONUNUZDAN FATURA KESEBİLİRSİNİZ!

YSM YAZILIM’ ın 2007 yılından beri Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ ında Online İş Yazılımları üreten Türkiye’nin ilk bulut bilişim firmalarından biri olduğunu dile getiren Yazıcı, e-Dönüşüm sürecinde şirketlerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

YSM YAZILIM, Ön Muhasebe, CRM, Organizasyon Yönetimi ve Araç Yönetimi gibi çeşitli çözümlerle birçok müşteri kitlesine hitap ediyor ve online çalıştığı için herhangi bir kurulum gerektirmiyor diye sözlerine devam eden Yazıcı, firma sahiplerinin nerede bulunurlarsa bulunsunlar faturalarını cep telefonlarından, tabletlerinden rahatlıkla kesebileceklerini dile getirdi.

Aynı zamanda YSM YAZILIM ürünlerinden herhangi birini kullananlar hem e-fatura/e-arşiv faturalarını kesmiş olacak hem de faturalarını saklayarak ayrı iki işlem yapma zahmetinden kurtulacak diye belirten Yazıcı e-dönüşüm ile dijitalleşmenin önemine vurgu yaptı.

Röportajın detaylarını okumak için tıklayınız.

Ana Haber Bülteni’nde yer alan video için tıklayınız.

YSM YAZILIM şirketi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Paylaş