Ekonomik Belirsizlik Dönemlerinde Bir Yazılım Sizin İçin Neler Yapabilir?

Merhabalar,

Ülkemiz zor günlerden geçiyor. TL yabancı para birimlerine göre değer kaybediyor. Bugüne kadar görülmemiş Dış Müdahaleler söz konusu.

Malum, işletmelerin durum analizlerinde İç Çevre Analizi ve Dış Çevre Analizi olmak üzere iki analiz vardır. Dış Çevre Analizlerinden biri de PEST’dir. Politik, Ekonomik, Sosyal ve Teknolojik faktörler söz konusudur. Kur artışlarından dolayı bozulan maliyet yapısı, talep/fırsat problemi ve nakit akış düzensizliği olarak özetleyebileceğimiz bu problemler bu dış çevre faktörlerinden bir kısmı ile izah edilebilir. İç Çevre faktörleri ise tamamen işletmenizin mali yapısı ve gücü, insan kaynakları yetkinlikleri ve kadro gücü, ürün ve hizmetleri, vb. açısından değerlendirilmelidir. En basit ve en çok bilinen, SWOT (GZFT) Analizi yapmalısınız. İç Çevre açısından Güçlü ve Zayıf Yönlerinizi analiz etmeli, Dış Çevre  açısından da Fırsat ve Tehditlerinizi çalışmalısınız.

SWOT Sonucu Reçete

SWOT ile GZFT çalışması yaptınız. Belirleyeceğiniz stratejiler Tehditleri Zayıflatma, Zayıf yönleri Güçlendirme, Güçlü yönlerinizle de Fırsatları İşe yani Paraya Çevirme konularına odaklanmalıdır. Yani Güçlenip, Avlanmak (Satmak) ve Paraya Çevirmek zorundasınız. Bu tüm işletmeler için geçerli reçetedir.

YSM BULUT Online Yazılım Marketi; YSM YAZILIM ve PİR YAZILIM şirketlerinin ürünlerin tanıtım ve sunum platformudur. Platformdaki ürünler hakkında http://bulut.ysm.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilir. Ücretsiz Demo talebinde bulunabilirsiniz. YSM ve PİR online iş yazılımları ve işletme çözümlerinin bu dönemde size ne faydası olabilir, kısa kısa aşağıdaki gibi özetlemek isteriz.

CHARK Online Kolay Ön Muhasebe

Bu dönemler Nakit Akışı yönetiminin en önemli olduğu günlerdir. Finans Modülü Kasa, Banka, Kredi, Çek, Senet, Gelir, Gider, Teminat Mektubu ve Finans Raporlarından oluşan 50+ farklı sektörün tecrübesiyle ve SA grubu deneyimiyle hazırlanmıştır. Fatura ve Stok/Depo yönetimiyle aynı zamanda etkinliği de sağlamaktadır. Bu ürün hakkında http://chark.ysm.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

YSM360 Online CRM ve Ön Muhasebe

Bu dönemler Talep probleminin olduğu, bol teklifin alındığı ama az sonuçlandığı dönemlerdir. İçinde Ön Muhasebe (CHARK) da olan YSM360’da sadece CRM yani Müşteri İlişkileri Yönetimi modülü de ayrıca sunulmaktadır. Ne işimize yarar? CRM kısaca Pazarlama + Satış diye özetleniliri. Pazarlama da Müşteri Segmantasyon ve İletişim Verileri bize E-mail ve SMS ile müşteri kontağı kurmayı, pazarlamanın ana fonksiyonu olan sürekli kendimizi hatırlatmayı kolaylaştırır. Satış’daki Aday Müşteri ve Fırsat Yönetimi, Satış Teklifi ve Sipariş yönetimi ile İş Zekası modülleri de sağlam analiz ve raporlarla kaçan satışları azaltmayı, sıkı satış takibiyle ciroyu arttırmayı, zor zamanda hedefleri tutturmayı kolaylaştırır. Bu ürünler hakkında http://360.ysm.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu

Proje bazlı iş yapan Şantiye, Üretim ve Hizmet sektörleri için geliştirilmiş PİR; 2010 yılından beri proje bazlı bütçe, finans, satınalma, stok ve fatura, hak ediş, iş programı, puantaj vb. iş paketleriyle sektörel online bir ERP gibi müşterilerine hizmet etmektedir. Projeler bu dönemde planlanan/hedeflenen maliyetlerle (keşifteki giderlerle) sonuçlanmıyor maalesef. Dolayısıyla Planlanan ve Gerçekleşen karşılaştırmasının zorunlu olduğu, grafiklerle hızlıca gidişatın gözlemlendiği, TL/USD/EUR karşılıkların aynı ekranda kolayca analiz edilebildiği bir sisteme ihtiyaç var. PİR zor dönemlerde maliyetlerin sıkı kontrol edildiği, karlılık ve verimlik analizlerinin yapıldığı, cep telefonunda bile proje yönetimini kolaylaştıran 2010’dan beri pazardaki varlığını sürdüren global bir ürün ailesidir.  Bu ürünler hakkında http://pir.ysm.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İşlerinizde başarılar diler, www.ysm.com.tr/order sayfamızdan talebinizi bekleriz.

Saygılarımızla,

SEDAT YAZICI

YSM CEO, PİR CEO, KOBİPİRİN CEO.

Paylaş